Forum Biznesu

Forum Biznesu „SUPPLY CHA!NGE in European Food Chains” miało miejsce 23 i 24 października 2015 r. na targach HOST w Mediolanie, oficjalnego partnera EXPO. Jako składnik projektu SUPPLY CHA!NGE wydarzenie sfinansowane zostało przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju 2015. Poprzez inicjowanie współpracy między zainteresowanymi stronami forum, miało ono na celu tworzenie i promowanie strategii dla bardziej zrównoważonych łańcuchów dostaw marek supermarketowych poprzez wymianę wiedzy i dobrych doświadczeń, udostępnianie ich, tworzenie sieci i sojuszy, jak również poprzez opracowanie możliwych rozwiązań biznesowych.

Forum gościło około 80 uczestników z całej Europy i spoza niej, reprezentujących sprzedawców, dostawców, ustawodawców, przedstawicieli organizacji obywatelskich i konsumentów. Dotyczyło ono perspektyw rozszerzenia bardziej zrównoważonego i sprawiedliwszego łańcucha dostaw do supermarketów. Uczestnicy i prowadzący przedstawili obszerny przegląd problemów i możliwości zmian na różnych etapach łańcucha dostaw, co przyczyniło się do ożywionych dyskusji wśród uczestników. Udział przedstawicieli z Ameryki Łacińskiej i Afryki wzbogacił zróżnicowaną i owocną wymianę zdań.

Po określeniu problemów łańcucha dostaw żywności, podczas interaktywnych warsztatów uczestnicy omawiali kwestie wywierania nacisku i konkretnych rozwiązań w kwestii współpracy.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego wydarzenia i omówionych tematów, proszę zajrzeć na międzynarodową wersję strony, gdzie w pełni udokumentowano Forum Biznesu.