Tulge Arvamusfestivalile! Seal on mitmeid põnevaid arutelusid, mis teid 11.-12. augustil Paidesse meelitavad.

 

Tahad palmiõlist rohkem teada saada? Tule Arvamusfestivalile Paide vallimäele, kus 12.augustil kell 14.45-16.15 toimub Kaasava ühiskonna alal arutelu "Palmi all".

Toome kuulajateni lugusid ja fakte, räägime uuringutest ja kogemustest ning ootame osalejad kaasa mõtlema, millised valikud ja tarbimisharjumused Eestis tooksid kaasa vaesuse vähendamist ja majanduslikku arengut arenguriikide talunikele ja tootjatele. Nemad toodavad suure osa meie lauale jõudvast toidust, kuid kes tegelikult võrdsuse eest vastutab ja milline tulevik meid üldse ees võib oodata?

Arutelul osalevad palmiõli tootmist uurinud Anu Kultalahti, Finnwatchi analüütik, Märt Miljan, sertifitseeritud palmiõli kasutava Lumi kosmeetikasarja kaasasutaja, Kaire Roosi, palmiõli sisaldavaid kaupu müüva Rimi kaupluseketi valmistoidu kategooriagrupi juht ja Kristina Mänd, MTÜ Mondo vasutustundliku tarbimise eestvedaja.

Arutelu on inglise keeles ja see toimub projekti “Supply Cha!nge. Muudame poeketid õiglaseks” raames, mida rahastavad Euroopa Komisjon ja EV Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest ning mille eesmärk on muuta poekettide omatooted õiglasemaks ja säästlikumaks. Arutelu eest vastutab MTÜ Mondo ja selle sisu ei väljenda ilmtingimata Euroopa Komisjoni vaateid. Loe lähemalt siitsamast lehelt supplychainge.org/projekt-ee/

Arutelu toimub Kaasava ühiskonna alal, millel toimuvad veel arutelud:


11. august

12.00-14.00 Ma ei ole laisk, ma vajan Sind! Noorte hõivamine.

14.00-16.00 Kuidas töö on muutnud inimest ja inimene muudab tööd?

16.00-18.00 Kohustuslik õpetajateenistus - utoopiline või hädavajalik?

18.00-20.00 Let's get real about start-ups: Signal vs. Noise

12. august

11.00-12.30 Millised algatused teevad ilma 2018. aastal? Kuus ühiskondlikku algatust, kellest sa ei ole seni kuulnud

13.00-14.30  Ettevõtted kui ühiskonnaliikmed - mitte ainult maksud ja töökohad?

16.30-18.00 Kas Obinitsa ja Põhja-Ghana savanniküla päästab idufirma või tikitud linikud?

 

https://www.arvamusfestival.ee/

Soojad suvised tervitused ja kohtumiseni Paides!