Eiropas Rīcības diena

2015. gada novembra beigās SUPPLY CHA!NGE kampaņas partneri Eiropas gada attīstībai izskaņā gandrīz visās ES dalībvalstīs rīkoja pasākumus par godu Dienai bez iepirkšanās.

Latvijā notika filmas “Patiesā cena” kinoseanss un Ziemassvētku kartīšu gatavošanas darbnīca, gatavojoties vieniem no gada lielākajiem un izšķērdīgākajiem svētkiem. Mēs arī izstrādājām padomus pasākumu rīkošanai un laika pavadīšanai, lai Diena bez iepirkšanās būtu tiešām izdevusies. Rīcības dienas mērķis bija apdomāt mūsu paradumus, patēriņa ietekmi uz vidi un to, vai mēs tiešām vēlamies pavadīt laiku iepērkoties, kā arī atrast brīnišķīgas alternatīvas. Dienas bez iepirkšanās (angliski – Buy Nothing Day) datums sakrīt ar, tā saukto, Melno piektdienu, kas Ziemeļamerikā ir sākums plašām izpārdošanām pirms Ziemassvētkiem. Kustība tika aizsākta kā protests pret patēriņa kultūru, lai izgaismotu iepirkšanās drudža vides, sociālo un psiholoģisko ietekmi.

Zaļā brīvība 2015. gadā aicināja uz kinoseansu, kā arī sagatavoja padomus Dienas bez iepirkšanās pasākumu organizēšanai un aicināja citas organizācijas iesaistīties, rīkojot pasākumus visā Latvijā http://www.zalabriviba.lv/jaunumi/28-novembris-diena-bez-iepirksanas/ 

Ja vēlies uzzināt vairāk par to, kā Diena bez iepirkšanās tika aizvadīta citās Eiropas valstīs, dodies uz mūsu vietnes starptautisko versiju.