Thajsko je najväčším svetovým producentom ananásu. Vyrába najmä konzervovaný ananás a ananásový džús pre európsky trh. Thajský ananásový priemysel je podozrievaný z vážneho porušovania ľudských a pracovných práv. Robotníci – migranti hlavne z Barmy hovoria o skonfiškovaných povoleniach na prácu a pasoch, a platení veľkých súm sprostredkovateľom  za poplatky za prijatie do zamestnania. Objavili sa správy o tom, že boli robotníci zastrašovaní a bití sprostredkovateľmi rovnako ako to, že si brali nelegálne odvody z platov robotníkov.

Thajský ananásový priemysel pritiahol významnú medzinárodnú pozornosť aj vďaka jednaniu jednej zo spoločností Natural Fruit. Natural Fruit žaluje ľudskoprávneho aktivistu Andy Halla po tom, čo urobil rozhovory s robotníkmi pre správu organizácie Finnwatch, ktorá bola publikovaná v roku 2012.

Výsledky Hallovho prieskumu boli použité v správe, ktorá vyzdvihovala vážne zneužívanie práv robotníkov v továrni spoločnosti Natural Fruit. Hall čelí súdnemu procesu za zločinné očierňovanie a obvinenia podľa zákona o počítačových zločinoch (Computer Crimes Act). Medzinárodný protest zdvihol hlasy požadujúce, aby boli obvinenia proti Hallovi stiahnuté.

Viac informácií o prípade Andyho Halla: