KÜLASTA 02.-30.10.2017 TOIDUTEEMALIST FOTONÄITUST TALLINNAS NURMENUKU RAAMATUKOGUS!

Igaüks armastab maitsvaid roogi ning suurte poekettide omatooted pakuvad nende valmistamiseks üha laiemat valikut aina soodsama hinnaga. Kuid sellel tarbimis-unelmal on ka oma varjukülg. Meie toidu kasvatajad ja tootjad, olgu arengumaades või Euroopas, näevad sageli ränka vaeva, et ots otsaga kokku tulla. Mitmete toodete kasvatamine ja töötlemine kahjustab meie keskkonda. On aeg seda muuta – aga kuidas?

Kui meie kampaania nõuab poekettidelt muutusi nende omatoodete valmistamises, siis fotovõistlusega kutsusime inimesi üles jagama oma nägemust paremast maailmast ja säästlikust tarbimisest. Pilte laekus kõigist Euroopa riikidest, kokku rohkem kui 600 inimeselt. Praeguseks on Eestis näitust vaadanud enam kui 25000 inimest.

Konkursile esitatud tööde seast valitud fotodega toiduvisiooni näitus tuuritab veel mõnda aega. Kuni 30.10 on näitus üleval Tallinnas Nurmenuku Raamatukogus. Näitust Vaata siit

KÜLASTA 02.10 - 19.11.2017 KA NÄITUST PALMIÕLIST TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLIS (vt allpool)!

  

   

 

 

KÜLASTA FOTONÄITUST PALMI ALL

Tallinna Tehnikaülikoolis on kuni 19.11.2017 üleval MTÜ Mondo näitus “Palmi all”, mis räägib palmiõli loo.

Hinnanguliselt leidub palmiõli 50% kauplustes müüdavates pakendatud toidu- ja kosmeetikatoodetes, sh ka nendes, mis on toodetud Eestis: šokolaad, küpsised, kreemid jne. Kuid palmiõli tootmisega kaasneb mitmeid tõsiseid probleeme: inim- ja tööõiguste rikkumine, põlisrahvaste elukvaliteedi langemine, loomaliikide hävimine ja keskkonnareostus.

Lahenduseks on sellise palmiõli valimine, mis on vastutustundlikult toodetud ehk sertifitseeritud. Meie ise saame parema palmiõli heaks palju ära teha:

Kino Artis pakub vaatamiseks väärtfilme. Nii nagu hea film rikastab meie maailma, teeme seda paremaks ka teadliku tarbimise ja mõistlike valikutega.

Kui on küsimusi või soovite näitust oma asutusse või kooli, siis võta ühendust aadressil maailmaharidus[at]mondo.org.ee.