Samal ajal kui kogu maailm otsib alternatiivi fossiilkütusele, teadlikud toitujad alternatiivi loomsetele või transrasvadele ja ökokosmeetika tootjad alternatiivi silikoonile, raputavad pealtnäha hea alternatiivi allikad ehk õlipalmide istandused Kagu-Aasias kogukondi, reostavad keskkonda, kasutavad ära vaest elanikkonda. 10.08.2017 ilmus Maalehe vahel MTÜ Mondo erileht “Palmileht”, mis annab ülevaate palmiõli tootmisega seonduvatest probleemidest ning pakub välja lahendusi.

 

EL-i poolt toetatud projekti „Supply Cha!nge. Muudame poeketid õiglaseks“ raames ilmus Mondo Arengupoliitika Teataja, mis on toidust ja just sellisest, mis on mõeldud gurmaanidele, kandes endas universaalseid väärtusi, nagu tooraine kõrge kvaliteet, tootjale makstud vääriline tasu ja keskkonda säästev tootmisviis.

 

EL-i poolt toetatud projekti „Supply Cha!nge. Muudame poeketid õiglaseks“ raames ilmus Mondo 2017.a kalender, mis on pühendatud ÜRO 17 kestliku arengu eesmärgile, nende saavutamisele ja väljakutsetele, mis vajavad ületamist. Jagame soovitusi, mida igaüks saaks teha ja oma tegemistes arvestada, et maailm oleks võrdsem paik. Leiate endale huvitavaid fakte, kasulikke nõuandeid, väärt tähtpäevi, mida meeles pidada ja inspireerivaid lugusid.

 

Trükised on saadaval ka Mondo kontoris. Kui soovid lugemiseks või jagamiseks vastutustundliku tarbimise teemalisi postkaarte ja voldikuid või tellida näitust, siis võta ühendust kristina[at]mondo.org.ee.

Projektiga seotud materjalid on saadaval inglise keeles.