27. novembra 2015 vyvrcholili aktivity kampane SUPPLY CHA!NGE počas Európskeho akčného dňa. Oslavujúc Európsky rok rozvoja 2015 prebehli akcie v takmer všetkých európskych štátoch.

Na Slovensku sme 27. novembra v rámci Medzinárodného dňa nenakupovania zorganizovali „Flamenco za jablko“.

Cieľom bolo osláviť tento deň inak ako nakupovaním – stráviť večer so svojou polovičkou alebo priateľmi pri spoločnom tanci flamenca. Vstupenkou bol namiesto peňazí kus ľubovoľného ovocia, ktoré sa na akcii konzumovalo a zvyšné sme darovali organizácii Vagus pracujúcej s ľuďmi bez domova. Návštevníci boli takí štedrí, že nám pre Vagus ostala plná veľká cestovná taška ovocia a mrkvy (niekto vždy prinesie niečo iné, ako chcete ;-) ). 

Akcia sa uskutočnila v priestoroch Impact Hub v Bratislave a do tanca nám hrala skupina Ponde Padro. Flamencový workshop viedol Daniel Godány z flamencovej tanečnej školy Remedios. Na akcii bola vystavená aj výstava fotografií Food Vision a prezentovaná lokálna mena Bratislavský živec.

 

      

Foto: Barbora Sliepková

 

 

Ak ste zvedaví, ako Európsky akčný deň oslávili ostatné organizácie v SUPPLY CHA!NGE kampani, navštívte medzinárodnú web stránku.